Gdzie spać na Mazurach?

Nazywane Krainą Tysiąca Jezior Mazury są niezwykłym fenomenem przyrodniczym. Morenowe wzgórza dochodzące do 200 metrów nad poziomem morza, doliny i wcięte w nie jeziora, tysiące gatunków ptaków, ssaków i owadów, a także bogata flora stanowią przyciągające tłumy atrakcje na Mazurach. Zarówno w cichych zakątkach, jak i w większych kurortach z łatwością można znaleźć zarówno nocleg, jak i wyżywienie. Domki, hotele i pensjonaty oferują wczasy w przystępnych cenach, a w ofercie restauracji i barów znajduje się cała paleta dań z mazurskich ryb.

Mazury_garbateDomek vs. namiot. A może hostel?

Oferta domków do wynajęcia na Mazurach jest bardzo liczna. Korzystają z niej głównie rodziny z dziećmi. Pola namiotowe z kolei mieszczą się często w miejscowościach leżących bezpośrednio nad brzegami największych jezior. Wśród osób nocujących na nich przeważają amatorzy kajakarstwa i żeglarstwa. Często przy polach znajdują się także małe przystanie. Ci, którzy jednak wolą więcej luksusu, wybiorą któryś z pensjonatów lub hoteli – w samym Mrągowie jest ich kilkadziesiąt.

A może agroturystyka?

Ta forma wypoczynku wiąże się z noclegami w gospodarstwach, które oferują regionalne posiłki i różnorakie atrakcje na Mazurach, przeznaczone głównie dla najmłodszych. Należy do nich możliwość zobaczenia na żywo prawdziwej wiejskiej zagrody, jak również możliwość zrobienia ogniska lub degustacji swojskich smakołyków.

Oferta noclegowa w tym rejonie jest niezwykle bogata, a właściciele pensjonatów, hoteli i domków wprost prześcigają się w urozmaicaniu pobytu swoim gościom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *