Kazimierz – zabytkowa dzielnica Krakowa

noclegi KrakówKazimierz to jedyna w swoim rodzaju dzielnica Krakowa, która słynie głównie ze swojej niezwykle trudnej historii związanej z Żydami, rozsławiona przez słynny na cały świat film „Lista Schindlera” stała się celem wizyt nie tylko polskich turystów, ale turystów z całego świata.

Kazimierz — niepodległa dzielnica Krakowa
Kazimierz przez mieszkańców i turystów traktowany jest jako niepodległa dzielnica, rządząca się swoimi prawami, dostać się do niej można schodząc ze Wzgórza Wawelskiego. To tutaj odbywa się słynny Festiwal Kultury Żydowskiej, który służy pielęgnacji historii i tradycji związanej z narodem żydowskim (niezwykle kolorowy i barwny przyciąga tysiące mieszkańców i turystów). To właśnie w tym miejscu, szczególnie na placu Wolnica można kupić antyki i przepiękne starocie, których nie można dostać nigdzie indziej. Kazimierz to ukochane miejsce ludzi, którzy zmęczeni są zgiełkiem centrum miasta. Jeżeli chodzi temat noclegów  Kraków ma tutaj wiele do zaoferowania – urokliwe i ekskluzywne hotele lub proste pokoje do wynajęcia — to wszystko znajdziemy na Kazimierzu, dlatego nie ma się co wahać — warto tu przyjechać!

Różnorodność kulturowa
Kazimierz to miejsce, gdzie katolicyzm styka się z judaizmem, to tutaj znajdziemy kościół katolicki niedaleko synagogi żydowskiej — jest to miejsce, który uczy tolerancji i szacunku do drugiej religii, co w dzisiejszych czasach nie jest niestety powszechnym zjawiskiem. Warto odwiedzić to miejsce i przekonać się na własne oczy co tak przyciąga turystów z całego świata!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *