Krakowskie stare miasto

tani nocleg KrakówKraków dysponuje jednym z najatrakcyjniejszych turystycznie rynków w Polsce. Krakowski rynek był świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych. Z tego powodu w miejscu tym znajduje się bardzo dużo interesujących zabytków.

Zwiedzanie rynku
Na zwiedzanie Krakowa warto poświęcić przynajmniej kilka dni. Miasto to dysponuje wieloma miejscami noclegowymi. Jeżeli chodzi o tani nocleg w Kraków, dysponuje bardzo szeroką ofertą.

Na krakowskim rynku zachowało się wiele zabytków. Do najważniejszych bez wątpienia można zaliczyć kościół Mariacki. Każdego dnia z wieży tego kościoła rozlega się hejnał. Jest to symbol tego miasta. Warto również zwiedzić sukiennice. Obiekt ten w średniowieczu spełniał ten sam cel, co obecnie. W sukiennicach można zakupić pamiątki oraz wiele innych interesujących rzeczy.

Na uwagę zasługuje również wieża ratuszowa. Jest to jedyna pozostałość po zburzonym w 1820 r. ratuszu. Warto zobaczyć również niewielki kościół św. Wojciecha. Jest to bardzo stara budowla, która powstała prawdopodobnie w XII w. Bardzo ciekawym zabytkiem jest też pomnik Adama Mickiewicza. Krakowscy maturzyści po studniówce udają się pod ten pomnik. Ma to przynieść pomyślny wynik egzaminu maturalnego.

Krakowski rynek prezentuje wiele zabytków. Większość z nich jest wprost bezcenna. Warto zwiedzić to miejsce, aby na własnej skórze poczuć historię Polski. Oprócz zabytków znajduje się tam również wiele lokali gastronomicznych, dzięki czemu można tam miło spędzić czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *