Magiczny Kraków

Miasto Kraków miało to szczęście, że ominęły je zniszczenia obu wojen światowych. Dzięki temu możemy podziwiać w Krakowie wiele oryginalnych zabytków, a nie tylko rekonstrukcje.

Kraków zwiedzać można na wiele sposobów. Możemy wybrać się szlakiem Jana Pawła II, szlakiem uniwersyteckim, szlakiem muzeów krakowskich lub zwiedzić najbardziej atrakcyjne obiekty. Turyści po raz pierwszy goszczący w Krakowie obowiązkowo powinni zobaczyć:

Drogę Królewską – zaczyna się od Barbakanu, następnie Brama Floriańska z fragmentami murów obronnych. Dalej spacer ul. Floriańską do Rynku (największy w Europie). Tu koniecznie trzeba zobaczyć kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, Sukiennice oraz kościółek św. Wojciecha. Niezwykle interesujące jest Muzeum Podziemi Krakowskich. Ul. Grodzka zaprowadzi turystów do najważniejszego obiektu, czyli Wawelu. Po drodze warto wstąpić do barokowego kościoła św. Piotr i Pawła. Na wprost jest pl. W. Stwosza i z niego należy skręcić w ul. Kanoniczą. To najstarsza i najlepiej zachowana uliczka z okresu średniowiecza.

Wzgórze Wawelskie – dawna siedziba królów polskich, piękne komnaty, wystawa Wawel Zaginiony (okres romański) oraz Katedra z przepiękną Kaplicą Zygmuntowską.

Kazimierz – dawna dzielnica żydowska założona przez Kazimierza Wielkiego, liczne synagogi i pięknie odnowione kamieniczki.

To najważniejsze punkty na turystycznej mapie Krakowa. Można je zwiedzać spacerując pieszo i podziwiać kamienice mieszczan z różnych epok lub skorzystać z turystycznych meleksów i autobusów.

Kraków nocą

Kraków to nie tylko zabytki. Do ciekawych miejsc w Krakowie zaliczyć można: to liczne kawiarnie, kluby i kabarety. To one tworzą niepowtarzalną atmosferę miasta, która przyciąga rzesze turystów z całego świata. W nocy Rynek i Kazimierz są pięknie iluminowane. Światło wydobywa i podkreśla piękno detali architektonicznych i tworzy aurę tajemniczości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *