Organizacja podróży: noclegi w Wiedniu i miejsca warte zobaczenia

Wiedeń jest jedną z najchętniej odwiedzanych europejskich stolic – praktycznie o każdej porze roku. Miasto nie od dzisiaj zachwyca swoim klimatem: przepiękną architekturą, licznymi zabytkami oraz miejscami, w których można się zrelaksować i spędzić miło wolny czas.

wieden4Do najważniejszych obiektów stolicy Austrii należy Pałac Schönbrunn, dawna letnia siedziba cesarska. Został wybudowany w pełnym przepychu stylu barokowym, a wnętrza komnat inspirowane były stylem rokoko.

Ponadto, w Wiedniu znajduje się również słynny na całą Europę park rozrywki Prater. Możemy w nim skorzystać z licznych karuzel, diabelskiego młyna, czy kolejki linowej. Bez wątpienia to miejsce dla osób, które lubią czuć adrenalinę.

Wiedeń – miasto przyjazne turystom

W stolicy Austrii bez problemu znajdziemy zakwaterowanie – zarówno w bardzo luksusowych hotelach, jak i bardziej ekonomicznych hostelach. Noclegi w Wiedniu są dostępne na kieszeń praktycznie każdego turysty. Bardzo często są to pokoje o wysokim standardzie z prywatnymi łazienkami. W licznych obiektach wykupimy także wyżywienie.

Wiedeń dysponuje również znakomitą bazą gastronomiczną. W tym mieście mnóstwo jest miejsc, w których zamówimy pyszne i pożywne posiłki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *